| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Pattern Type | Solid |
| Style | Office Lady |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | All season |
| Age | MIDDLE AGE |
| Craft of Weaving | Knit |
| Thickness | Thin |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Filling | White duck down |
| Material | POLYESTER |
| Down Weight | <100g |
| Closure Type | zipper |
| Hooded | Yes |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Release Date | Autumn 2024 |
| Down Content | 80% |
| Gender | WOMEN |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Detachable Part | None |
| Type | regular |
| Decoration | Zippers |
| Fabric Type | Broadcloth |
Sale!
Free Shipping on $30+
New Women Thin Down Jacket White Duck Down Ultralight Jackets Autumn and Winter Warm Coats Female Portable Outwear 2023
Price range: $26.99 through $29.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.