| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Pattern Type | Solid |
| Style | Casual |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | All season |
| Age | MIDDLE AGE |
| Clothing Length | short(4-16inch) |
| Filling | White duck down |
| Material | Nylon |
| Down Weight | <100g |
| Hooded | No |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Release Date | FW2021 |
| Thickness | Thin |
| Down Content | 90% |
| Gender | WOMEN |
| Detachable Part | None |
| Type | Slim |
| Decoration | Zippers |
| Closure Type | zipper |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Model Number | women winter jacket |
| Weight | 0.30kgs |
| women's down jacket | manteau femme hiver |
| female jacket | chaqueta mujer |
| jackets for women | winter coat |
| down jacket | woman's coat |
| women's winter down jackets | winter jacket |
| coat female | women's winter jackets |
| women's winter jacket | casaco feminino |
| down jacket for women winter | winter down jacket for women |
| jacket woman | outerwear for women |
| winter coat | women's winter coat |
Sale!
Free Shipping
Ends in
Women’s Short Slim Fit Puffer Jacket 2023 New Spring Stand Collar Ultra Light Weight Portable Windproof White Duck Down Coat
Price range: $27.99 through $33.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.