| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 in |
| Brand Name | ALYBVGVHV |
| Pattern Type | Solid |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Winter |
| Age | MIDDLE AGE |
| Clothing Length | short(4-16inch) |
| Filling | White duck down |
| Material | POLYESTER |
| Down Weight | 150g-200g |
| Hooded | Yes |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Model Number | a1 |
| Release Date | FW2022 |
| Thickness | Standard |
| Down Content | 90% |
| Gender | WOMEN |
| Weight | 0.4 |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Detachable Part | None |
| Type | Slim |
| Decoration | Pockets |
| Closure Type | zipper |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Jacket Women Style | Slim,Casual ,Elegant,Vintage,Sexy |
| Style | vintage |
| Style 3 | Puffer Jacket |
| Style 2 | Ultra Light Down Jacket Women |
| Womens Down Jackets | Short Down Coat Women |
| Color | black,navy blue,blue,khaki,pink,red,gray |
| Listing Year / Season | Spring, autumn, winter |
| size | M, L, XL, XXL, XXXL,4XL |
Sale!
Free Shipping on $30+
2024 New Casual 90% Ultra Light White Duck Down Jacket Women Autumn Winter Warm Coat Lady Jackets Female Hooded Parka
Price range: $21.99 through $27.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.