| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Outsole Material | RUBBER |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Sandal Type | GLADIATOR |
| Upper fixing method | sticking |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | ADULT |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Heel Type | Height Increasing |
| Lining Material | PVC |
| Closure Type | buckle strap |
| Model Number | 2023 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Shallow |
| Insole Material | EVA |
| Inner material | PU |
| Product category | A word with sandals |
| Upper material | Patent leather |
| Dressing style | In-line buckle |
| Sole Material | PU |
| style | Europe and America |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping
Ends in
Women Shoes Chunky Platform 2023 New Spring Autumn Open Toe Sandals Casual Beach Slides Designer Slippers Chain Flip Flops
$30.99 – $32.99Price range: $30.99 through $32.99
Limited Time
SKU: 3256805338667552
Category: Sandals & Flip Flops
Tags: Chunky Slides, Women Platform Sandals
Brand: Torfy
High-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Be the first to review “Women Shoes Chunky Platform 2023 New Spring Autumn Open Toe Sandals Casual Beach Slides Designer Slippers Chain Flip Flops” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-
$14.99 – $15.99Price range: $14.99 through $15.99
Summer Shoes Woman Sandals Flat Sandalias Mujer Thin Strips Gladiator Beach Sandals Ladies Flip Flops Slides 2023
Sandals & Flip Flops -
Sale!
Free ShippingEnds in$89.99Original price was: $89.99.$38.99Current price is: $38.99.SUFU hot Sales Cork Mules Slippers For Women Fashion Leather Clogs Shoes Classic Cork Antislip Outdoor Slippers
Sandals & Flip Flops -
$24.99 – $29.99Price range: $24.99 through $29.99
Eilyken Designer Ankle Strappy Flat Heels Women Sandals 2025 Summer Clip Toe Casual Roman Gladiator Flip Flops Shoes
Sandals & Flip Flops -
$15.99
Roman Sandals Clip Toe Flip Flops Women Summer New Love Flat Sandals College Style Open Toe Soft Shoes
Sandals & Flip Flops -
Sale!
Free Shipping on $30+$40.99Original price was: $40.99.$23.99Current price is: $23.99.Bling Crystal Soft Platform Sandals Women Summer 2025 Clip Toe Non-Slip Wedge Sandals Woman Thick Bottom Casual Flip Flops
Sandals & Flip Flops








Reviews
There are no reviews yet.