| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | DANWEIHONG |
| Closure Type | Single Breasted |
| Material | POLYESTER |
| Hooded | No |
| Filling | Polyester Fiber |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Decoration | embroidery |
| Style | Office Lady |
| Craft of Weaving | TAT |
| Age | MIDDLE AGE |
| Thickness | Cotton Liner |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Winter |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | long(26+inch) |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | WOMEN |
| Model Number | long |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Type | Slim |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Release Date | FW2022 |
| Weight | 1.2kg |
Sale!
Free Shipping
Ends in
Winter Down Cotton Padded Women Chinese National Style Embroidered Long Outwear Thickened Warm Hooded Parka Coat Female
Original price was: $74.99.$38.99Current price is: $38.99.
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.