| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Craft of Weaving | Other |
| Thickness | Standard |
| Lining Material | POLYESTER |
| whether full opening | Yes |
| Material | Nylon |
| Applicable Scene | CASUAL |
| Style | Casual |
| Closure Type | zipper |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Applicable Season | Spring and Autumn |
| Gender | MEN |
| Model Number | 500 |
| Down Content | 90% |
| Clothing Length | short(4-16inch) |
| Weight | 200g |
| Type | LOOSE |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Filling | White duck down |
| Detachable Part | None |
| Down Weight | <100g |
| Decoration | None |
| Hooded | Yes |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Pattern Type | Solid |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Color | Black Orange Wine red Gray Royal blue Navy blue ArmyGreen |
| Season | Spring Autumn Winter |
| Listed year | 2022 |
| Size | Big Size S M L XL 2XL 3XL 4XL 5XL 6XL 7XL 8XL 9XL 10XL 11XL |
| Men Jacket | Ultralight Down Jacketfeather Parka |
| Man | Lightweight Down Jacket |
| Men White Duck | Down Jacket for Men |
| Men | Down Coat Maledown Coat |
| Male | Duck Down Jacket Men |
| Men Jacket 1 | Feathere parka man |
| Jacket | Men Down Jacket |
| Men clothing | Men Puffer Jacket |
Sale!
Free Shipping
Ends in
Plus Size 7XL 11XL Men Puffer Jacket Spring Winter Ultra Lightweight Packable Down Jacket Water Wind-Resistant Breathable Coat
Price range: $35.99 through $54.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.