| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Department Name | Children |
| brand | OFCS |
| The article number | Fleece jacket – pure color |
| Apply to gender | Neutral/boys/girls |
| Suitable for ages | In children (2 ~ 12 years old, 90 ~ 150 cm) |
| Suitable for season | In the spring and autumn |
| thickness | Thin section |
| Sleeve length | Long sleeve |
| Closed design | Zipper unlined upper garment |
| Whether the hooded | Not even the cap |
| The fabric name | cotton |
| Main material component content | 100% |
| Security level | Class A |
| color 01 | pink |
| color 02 | yellow |
| color 03 | red |
| color 04 | gray |
| color 05 | green |
| color 06 | black |
| color 07 | The color blue |
| color 08 | orange |
| Suitable for height | 90cm-150cm |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Brand Name | OFCS |
| Pattern Type | Solid |
| Item Type | SWEATSHIRTS |
| Clothing Length | regular |
| Head Pullcord | WithOut |
| Style | Casual |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Material | POLYESTER |
| Age Range | 12+y |
| CN | Zhejiang |
| Season | Spring & Autumn |
| Origin | Mainland China |
| Gender | unisex |
| Neck Pullcord | WithOut |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping on $30+
Kids Zipper Hoodies 2-12Years Old Young Children’ Sweatshirt Boys & Girls Clothing Outdoor Sportswear Cotton Coat Jacket Selling
Price range: $17.99 through $27.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.