| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | Fdfklak |
| Material | POLYESTER |
| Hooded | Yes |
| Filling | COTTON |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Decoration | Zippers |
| Style | Casual |
| Age | senior |
| Thickness | Thick |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter |
| Clothing Length | long(26+inch) |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | WOMEN |
| Closure Type | zipper |
| Model Number | 000 |
| Fabric Type | Worsted |
| Type | Wide-waisted |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Release Date | FW2021 |
| Weight | 0.8kg |
| color | black, wine red, blue, green, purple |
| size | L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL, 6XL |
Sale!
Free Shipping
Ends in
Hooded Thick Down Jacket Female 2023 New Middle Aged Mother Cotton Winter Coat Grandmother Wear Plus Size Long Parka Women 6XL
Original price was: $55.99.$38.99Current price is: $38.99.
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.










Reviews
There are no reviews yet.