| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | FONGIMIC |
| Dressing style | Other |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| With Platforms | No |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Sandal Type | basic |
| Upper fixing method | riveting |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | CANVAS |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | ADULT |
| Pattern Type | Floral |
| Fit | Fits smaller than usual. Please check this store's sizing info |
| Style | bohemian |
| Heel Type | Flat with |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Butterfly-knot |
| Insole Material | TPR |
| Interior material | Cloth |
| Applicable scenario | Leisure |
| Product category | In line |
| Vamp material | Polyester fiber |
| Size | 35,36,37,38,39,40,41,42,47 |
| Sole material | TPR |
| Applicable age group | adult |
Sale!
Free Shipping on $30+
Handmade Ladies Home Slipper Hemp Straw Women Sandals Casual Outdoor Cross Slipper Female Summer Beach Wear Flat Heel Shoes
Original price was: $30.99.$20.99Current price is: $20.99.
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.