| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Brand Name | CCA |
| Style | Ear Hook |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Material | Plastic |
| Control Button | No |
| Communication | Wired |
| Volume Control | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | L Bending |
| Headphone Pads Material | other |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 20 – 40000 |
| Wireless Type | bluetooth |
| Line Length | 1.2 |
| Package List | 3.5mm Jack Adapter |
| Driver Diameter | 10 |
| Resistance | 25 |
| Sensitivity | 105 |
| Is wireless | No |
| Connectors | 3.5mm |
| Max Output | 0 |
| Support APP | No |
| Function | Sport |
| With Microphone | Yes |
| Features | Detachable Cable |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping
Ends in
CCA CRA Hanging In Ear Wired HiFi Headset Monitor Headphones Noice Cancelling Sport Gamer Earbuds Earphones KZ ZEX Pro NRA CA4
Price range: $20.98 through $48.98
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.