| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Pattern Type | Solid |
| Style | Office Lady |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Age | MIDDLE AGE |
| Craft of Weaving | Non-woven |
| Thickness | Standard |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Filling | White duck down |
| Material | POLYESTER |
| Down Weight | 150g-200g |
| Closure Type | zipper |
| Hooded | No |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Release Date | SS2021 |
| Down Content | 90% |
| Gender | WOMEN |
| Weight | 0.3 |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Detachable Part | None |
| Type | Slim |
| Decoration | Zippers |
| Fabric Type | Broadcloth |
Sale!
Free Shipping on $30+
2023 New Autumn Winter Women Warm Jacket Thin Duck Down Coat Super Light Women Casual Stand Collar Down Coat
Original price was: $46.99.$26.99Current price is: $26.99.
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.