| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 in |
| Brand Name | shevalues |
| Dressing style | Other |
| Outsole Material | Cork |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| With Platforms | No |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Sandal Type | GLADIATOR |
| Upper fixing method | sticking |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | PVC |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | ADULT |
| Back Counter Type | Front & Rear Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Style | British Style |
| Heel Type | Flat with |
| Lining Material | None |
| Model Number | slides |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Button |
| Insole Material | EVA |
Sale!
Free Shipping on $30+
Shevalues Cork Footbed Clogs Slippers for Women Soft Leather Mules Classic Cork Anti-slip Beach Slides House Sandals With Buckle
Price range: $23.99 through $29.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.